چگونه صاحب وب سایت شویم؟

تا حالا شده به وب سایتی سر بزنید و برای یک لحظه فکر کنید کاش شما هم همچین وب سایتی داشتید؟ اگر این حس را تجربه کرده اید توصیه میکنم متن کوتاه زیر را بخوانید.

اصلا از واژه ی وب سایت نترسید! اگر از دانش فنی آن اطلاعی ندارید. کافیه شما یک مدیر خوب باشید یا حتی یک برنامه ریزی خوب داشتید تا یک وب سایت موفق داشته باشید. اگر فکر میکنید صاحبان تمام سایت های لزوما برنامه نویسان و یا طراحان خوبی هستند سخت در اشتباهید!
شما با داشتن یک ایده ی خوب و نو استارت کار را بزنید، مثلا من میخواهم یک وب سایت اشتراک موسیقی راه اندازی کنم! چه باید کرد؟

۱- یک تیم طراح و برنامه نویس تشکیل میدهم و در صورت نیاز یک تیم مدیریتی و برنامه ریز
۲- ایده آل ها و موارد موردنظرم را مطرح میکنم و کار را به تیم میسپارم
۳- نکاتی مثل طراحی زیبا و سبک و برنامه نویسی سبک و روان و استفاده از تکنولوژی های جدید را لحاظ میکنم
۴- مشورت با صاحبان وب سایتها را در اولویت میگذارم و نکات مهم را جمع آوری میکنم
۵- یک تیم متخصص موسیقی تشکیل میدهم و از آنها میخواهم با تیم فنی در ارتباط مستقیم باشند
۶- بعد از آماده شدن کار از یک شرکت ارائه دهنده ی خدمات اینترنتی هاست و دامین مورد نیاز خود را خریداری میکنم و وب سایت را راه اندازی میکنم.
۷- با تبلیغات و کار خوب کاربران زیادی را جذب میکنم.

مراحل بالا یک چارت کلی از کارهایی که باید انجام شود است و میبینیم که کار سختی نیست فقط باید برنامه ریزی و مدیریت خوبی را اعمال کرد.
اگر شما با این تفکر که باید برنامه نویس، طراح، برنامه ریز، مدیر پروژه، سرمایه گذار، موسیقی شناس و … باشید بخواهید همچین پروژه ای را استارت کنید مطمئن باشید هرگز هرگز به نتیجه ای نخواهید رسید. هر قسمت از کار باید توسط متخصص آن انجام شود تا کار خوبی بشود.

همیشه این حرف توی گوشم هست که میگن : اووه! بابا تو ایران که نمیشه کار کرد! سرمایه گذار نیست! کسی با اینترنت کار نمیکنه!
اتفاقا بهترین جا برای استارت این پروژه ها ایرانه، سرمایه گذار هست ولی همانطور که همه آگاهید معمولا سرمایه گذارهای ما کاری با اینترنت ندارند و مسلما از منافع و کاربرد آن بی اطلاعند. باید خبررسانی کرد، مذاکره کرد، از مزایای این طرح ها گفت تا سرمایه گذار برای سرمایه گذاری رغبت پیدا کند. اینکه بشینیم در خانه و منتظر بایستیم تا رئیس فلان کارخانه برای راه اندازی یک شبکه ی اجتماعی از ما درخواست همکاری کند یک فکر باطل است!
کاربر اینترنت هم که اگر رقمی نجومی نباشد کمتر نیست و این بهانه از آن بهانه های عجیب و غریب است!

حفظ تیم و کیفیت کار در آینده و پشتیبانی از آن یکی دیگر از موراد مهم است که معمولا توی تیم های ایرانی دیده نمیشود!

وب محلی که در مورد ما میشود وب فارسی خود بخود بزرگ نمیشود! باید برای آن تلاش کرد، پس بیایید مشکلات را برداریم و با تولید محتوا و ایجا د وب سایت های نو و مدرن از زبان فارسی در وب دفاع کنیم.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *